Головна 
 Районна влада 
 Візитівка району 
 Новини  
 Гуманітарна сфера 
 Відпочинок 
 Довідка 
 Сторінки установ і організацій 
Головна
Пошук
Контакти
Мапа сайту

ЗМІ
Культура
Медицина
Освіта
Політичні партії та громадські організації
Релігійні організації
Спорт

Пошук по сайту


Авторизація

Запам'ятати мене на цьому комп'ютері
  Забули свій пароль?
  Реєстрація


Головна / Гуманітарна сфера

Культура

Версія для друку Версія для друку

Відділ культури і туризму Куликівської райдержадміністрації .

Адреса: 16300 Чернігівська область,
смт Куликівка,
вул. Шевченка 9-а.
тел. /8-04643/ 2-13-95, 2-14-95

Культура в фотографії

До мережі закладів культури і туризму входять:

  •  районний будинок культури,
  •  15 сільських клубних закладів,
  •  Грабівський будинок фольклору – інноваційний заклад культури,
  •  централізована бібліотечна система – до складу якої входить центральна районна бібліотека, дитяча бібліотека та 16 сільських бібліотек – філій,
  •  дитяча музична школа /філіали в с. Дроздівка, Смолянка/ ,
  •  народний краєзнавчий музей.

В районі щорічно проводиться огляд-конкурс аматорських колективів та виставки майстрів декоративно-ужиткового мистецтва, дедалі більшого розвитку набуває започаткована в 2003 році культурно-мистецька акція «Моє рідне село», в якій приймають участь усі села району.
Стало доброю традицією проведення районного свята, присвяченого Дню Незалежності України, та районного свята до Дня захисту дітей.
В районі працює чотири народні колективи. Аматорським народним хоровим колективом Горбівського сільського будинку культури керує заслужений працівник культури України Василь Скиба. Відповідно до статистичних звітів в закладах культури діє 167 клубних формувань, з них 153 в сільських закладах культури, в тому числі 19 любительських об’єднань та клубів за інтересами та 131 аматорський колектив , в яких приймають участь 1459 чоловік, 29 дитячих колективів та 7 любительських об’єднань.
Вагомий внесок в естетичне виховання підростаючого покоління вносить дитяча музична школа. В школі працюють такі класи : фортепіано, баяна, акордеона, духових інструментів, гітари, хорового та сольного співу. При школі діють оркестр народних інструментів, хоровий колектив та ансамбль духових інструментів. Учні школи – неодноразові призери обласних конкурсів юних виконавців.
На базі районного будинку культури працює творча лабораторія нових дозвілевих проектів і технологій, мета якої – підвищення кваліфікації клубних працівників, проведення інноваційних заходів для різних категорій населення.
Куликівська централізована бібліотечна система: дві районних бібліотеки, 16 бібліотек – філіалів. Обслуговує книжковою та інформаційною продукцією 10 тис. користувачів. Книжковий фонд становить 244 тис. примірників. У системі працює 26 бібліотечних працівників.
Велику роботу по ідейно-патріотичному вихованню проводить районний народний краєзнавчий музей. В музеї зібрано більше двох тисяч експонатів, які розповідають про історію рідного краю. Районний краєзнавчий музей з 1980 року носить почесне звання «Народний».
Вироби народних умільців Куликівщини вражають своєю майстерністю, досконалістю і самобутністю, викликають щире захоплення вишивки майстрині з Куликівки Селюченко Галини Василівни. Мов живі, виглядають вироблені з дерева квіти, створені руками куликівського майстра Баглая Володимира Івановича.
Аматорські колективи району приймають активну участь не тільки в обласних фестивалях, оглядах, конкурсах, але й за її межами. Неодноразово художні колективи району виїздили з культурними програмами до м.Чечерськ /Білорусь/, м.Красна Гора /Росія/. Продовжується співпраця з Пилваським повітом Естонії.

Начальник відділу культури і туризму                                М. Момот

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

Куликівський районний народний краєзнавчий музей.

В смт Куликівка діє народний краєзнавчий музей, в якому зібрано 2270 експонатів. Експонати музею розміщені по розділах: природа рідного краю, Куликівщина з найдавніших часів до початку ХХ ст., археологічні дослідження, Куликівщина в ХУІІ-ХХ ст., етнографія , участь уродженців краю на фронтах ІІ світової війни, сучасний період та знані уродженці Куликівщини. Працівниками музею ведеться робота по збиранню, описуванню та систематизації нематеріальної культурної спадщини.
В даний час проводиться реекспозиція музею.

Куликівський районний будинок культури – центр культурно-дозвілевої роботи району.

Куликівський районний будинок культури знаходиться в центрі селища за адресою: смт Куликівка, вул. Щорса, 112. Приміщення спеціально збудоване і введене в експлуатацію в 1969 році. РБК має глядацький зал на 500 місць, кімнату урочистих подій, танцювальний клас, майданчик для вечорів відпочинку та три кімнати для гурткової роботи,
Районний будинок культури проводить роботу за трьома основними напрямками: культурно-просвітницька робота, організація дозвілля та розваг, госпрозрахункова діяльність. Крім того будинок культури є районним методичним центром, який надає методичну допомогу та тісно співпрацює із сільськими закладами культури.
Як районний методичний центр будинок культури проводить наради, семінари-практикуми та навчання для сільських клубних працівників.
В будинку культури за штатним розписом працює 14 чоловік, з них творчих працівників дев’ять та п’ять технічних працівників .
В РБК працює 16 гуртків народної творчості та клубів за інтересами. Три колективи художньої самодіяльності носять звання «народний аматорський». Це – хоровий колектив «Льонок», ансамбль танцю «Льонок» та ансамбль народної пісні «Веселинка». Працює платна студія сучасного та народного танцю, оркестр народних інструментів, духовий оркестр, гурток сольного співу. Один раз на місяць проходять засідання клубів за інтересами «Відродження» та «Світ здоров’я та краси».
Художні колективи будинку культури постійно приймають участь в районних та обласних культурно-мистецьких заходах. Розвивається співпраця в галузі культури з Красногорським районом / Росія/, Чечерським районом / Білорусь/, Пильваським повітом /Естонія/.
Постійно в закладі проводяться масові заходи. Це танцювально-розважальні вечори відпочинку для молоді, концерти, шоу-програми, культурно-соціальні замовлення до професійних свят.
Останніми роками чималий інтерес у жителів району викликають інноваційні масові заходи, такі як вшанування близнюків району «Дві крапельки води і дві окремі долі», програма вшанування подружніх пар «25 срібних весен», молодіжна шоу-програма «Супердіви проти суперпацанів», програма-вшанування жінок «Материнської долі стежки» та інші.
Планується провести реорганізацію та створити інноваційний тип клубної установи – центр дозвілля, що дасть змогу впроваджувати в життя новітні технології проведення культурно-дозвілевих програм та залучити до культурного відпочинку більшу кількість населення району.
Будинок культури постійно співпрацює з усіма закладами культури району, школами, дитячим садком, центром позашкільної освіти та постійно шукає нові шляхи співпраці з різними установами та організаціями , в тому числі і громадськими.

Куликівська централізована бібліотечна система.

Бібліотеки – найбільш оптимальні інституції довгострокового зберігання інформації, просвітницькі центри, котрі забезпечують доступ усієї громади регіону до скарбів людської думки і культури.
Куликівський район перший в Чернігівській області здійснив централізацію бібліотечної мережі, об’єднавши 1975 році району бібліотеку, району дитячу бібліотеку та 17 сільських бібліотек. Фонд універсальний - 244 тис. примірників. Щороку обслуговує більше 10 тис. користувачів, у тому числі 2,2 тис. дітей та 1,2 тис. юнацтва. Штат ЦБ- 6 бібліотечних працівників, ЦДБ – 3 працівники, бібліотеки філіали – 17 працівників. Працює 8 клубів за інтересами та літературна вітальня. Бібліотеки, що об’єдналися в ЦБС мають свою історію створення. Так з історичних джерел бачимо, що в 1898 році – були відкриті сільські бібліотеки в селах: Виблі, Бакланова-Муравійка, Куликівка, Ковчин, С.Дівиця. В 1899 році була відкрита сільська бібліотека в с.Кладьківка, в 1919 – в с.Дроздівка, в 1923 – в с.Вересоч, в 1924 – в с.Орлівка, с.Дрімайлівка, 1950 – районна дитяча бібліотека.
Бібліотекарі активно доносять до громад матеріали про багату історію та літературну географію району, популяризацію краєзнавчої інформації. В бібліотеках постійно діють краєзнавчі виставки, оформлені краєзнавчі куточки, виставки місцевих умільців, проводяться краєзнавчі читання та уроки народознавства, вечори зустрічі та літературні години, конкурси: «Цвіти і слався, наш край Куликівщина», «Це нашої історії рядки», «Видатні земляки», «Талановиті наші земляки».
Працівники бібліотек збирають матеріали, готують публікації про видатних людей краю, історію сіл.
З метою систематичного інформування користувачів в центральній бібліотеці оформлені і поповнюються новими матеріалами інформаційні папки:
          - нормативно-правові акти (закони, постанови, укази); 
          - ринок праці – послуги та надії; 
          - районна влада інформує ; 
          - держава і соціальний захист населення, 
          - соціально-політичне життя району; 
          - податкова інспекція інформує; 
          - Куликівщина в цифрах і фактах.
Культурно-просвітницьку роботу ЦБС вирізняють активна співпраця з товариствами, владними структурами, творчою інтелігенцією району, а також використання найрізноманітніших форм спілкування з користувачами: читацькі діалоги, прем’єра книги, уроки народознавства, екології, правознавства, мужності, зустрічі поколінь, літературні години, вечори, родинні свята.
Робота районної дитячої бібліотеки спрямована на задоволення потреб дітей у духовному та інтелектуальному розвитку, самопізнанні та самоосвіті. Щоб зацікавити дітей книгою бібліотекарі знаходять цікаві форми і методи роботи: вікторини, конкурси, дискусії, проблемні книжкові виставки, літературне лото .Робота з юними талантами – це один з важливих напрямків нашої діяльності. Обдаровані , талановиті, неординарні діти завжди в центрі уваги бібліотек. При районні дитячій бібліотеці працює «Школа безпеки для маленьких», де в ігровій формі діти отримують теоретичні та практичні знання щодо поведінки у небезпечних ситуаціях.
Стало доброю традицією брати участь у Всеукраїнському конкурсі «Найкращий читач року», обласному конкурсі «Кращий бібліотекар», «Дитина не може чекати».
Належне місце в роботі бібліотек займають заходи по вшануванню пам’яті всесвітньо – відомих ювілярів: письменників, митців та знаменних дат ( літературний вечір «На крилах Лесиних пісень», «Шлях до єдиної України»).

Куликівська дитяча музична школа працює з 1967 року.

Приміщення музичної школи знаходиться в центрі селища за адресою: 16300 смт Куликівка, Чернігівської області, пр. Щорса 6-а. В школі діти отримують початкову музичну освіту з таких спеціальностей: фортепіано, баян, акордеон, духові інструменти, гітара, хоровий та сольний спів. Також учні мають можливість ще більше вдосконалювати свою майстерність в творчих колективах: оркестр народних та духових інструментів, два вокальні ансамблі. Ці колективи користуються популярністю серед жителів району, ведуть активну концертну діяльність.
Основу педагогічного колективу школи складають досвідчені та висококваліфіковані викладачі. Їх вихованці виборюють звання лауреатів та дипломантів обласних, Всеукраїнських конкурсів та фестивалів.
З метою більш широкого охоплення дітей музичним вихованням в селах Дроздівка та Смолянка відкриті філіали.
Учні та викладачі школи постійно беруть участь в культурно-масових заходах району. Підтримуються творчі зв’язки з Естонією.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

Момот Марина – в.о. начальника відділу культури і туризму райдержадміністрації.

Народилася
В закінчила
Після закінчення
З
З 2015 р. – в.о. начальника відділу культури і туризму райдержадміністрації.

       
© КУЛИКІВСЬКА РАЙОННА РАДА, 2014