Головна 
 Районна влада 
 Візитівка району 
 Новини  
 Гуманітарна сфера 
 Відпочинок 
 Довідка 
 Сторінки установ і організацій 
Головна
Пошук
Контакти
Мапа сайту

ЗМІ
Культура
Медицина
Освіта
Політичні партії та громадські організації
Релігійні організації
Спорт

Пошук по сайту


Авторизація

Запам'ятати мене на цьому комп'ютері
  Забули свій пароль?
  Реєстрація


Головна / Гуманітарна сфера / Діяльність релігійних громад в Куликівському районі (станом на 27 липня 2006 року)

Діяльність релігійних громад в Куликівському районі (станом на 27 липня 2006 року)

Версія для друку Версія для друку

На території району зареєстровані і діють 17 громад Української Православної Церкви (Московського Патріархату), в яких проводять служби 15 священнослужителів, релігійні громади Адвентистів Сьомого Дня ( 1 громада), Церкви Християн Віри Євангельської (1 зареєстрована громада та 1 громада поза реєстрацією). Релігійні громади Української Православної Церкви Київського Патріархату не зареєстровані.
В районі також діє жіночий монастир Преподобного Лаврентія (с. Вересоч) та реабілітаційний центр для наркозалежних осіб Християнської церкви “Спасіння” в с.Уборки Горбівської сільської ради.
Всі релігійні громади забезпечені культовими спорудами. Виникнення нових релігійних громад протягом липня місяця не зафіксовано.

Список священнослужителів району

№ п/п

Прізвище, ім’я, по батькові священнослужителя

Населений пункт

Православні парафії 

1. Годун Петро Васильович смт. Куликівка
2. Варга Василь Юрійович с. Жуківка
3. Цап Іван Іванович с. Дроздівка
4. Савчук Арсеній Ростиславович с. Смолянка
5. Пастушок Микола Іванович с. Ковчин
6. Гулляк Микола Васильович с. Горбове
7. Савчук Ростислав Андрійович с.Салтикова Дівиця
8. Журавель Віктор Сергійович с. Вересоч
9. Чубук Володимир Васильович с. Хибалівка
10. Туманов Володимир Віталійович с. Авдіївка
11. Трейтяк Микола Ілліч с. Дрімайлівка
12. Гончаров Володимир Вікторович с. Грабівка
13. Годун Роман Петрович с. Вершинова Муравійка с.Бакланова Муравійка
14. Годун Андрій Петрович с. Орлівка
15. Малетич Іван Васильович с. Виблі
16. Мала Ніна Михайлівна (матушка Нонна) с.Вересоч (монастир)

Протестантські громади 

17. Кущук Віктор Сергійович (Церква Християн Віри Євангельської) смт.Куликівка
18. Футрук Олександр Андрійович (ЦХВЄ) с.Салтикова Дівиця
19. Кучерявенко Віталій Володимирович (Адвентисти Сьомого Дня) смт.Куликівка
20. Мітус Микола Петрович (реабілітаційний центр) с.Уборки

Громади Української Православної Церкви (Московського Патріархату)

Найбільш впливовими в районі є релігійні громади УПЦ. Їх діяльність спрямована на відправлення культу.
Недільних шкіл при громадах УПЦ (МП) в районі немає.
В с.Кладьківка нема священнослужителя, в дні релігійних свят службу відправляють запрошені священники з інших парафій.
Райдержадміністрація постійно співпрацює з релігійними громадами, залучає священнослужителів до участі в районних заходах. Так, 22 березня 2006 року відбулися урочистостості з нагоди передачі нового автобуса відділу освіти Куликівської райдержадміністрації. В заході взяв участь благочинний Куликівського округу митрофорний протоієрей Годун П.В., який здійснив обряд освячення нового транспортного засобу.
26 листопада минулого року в Куликівці відбувся мітинг-реквієм, присвячений пам’яті жертв голодоморів та масових політичних репресій. В райцентрі та селах району була проведена акція “Засвіти свічку”. Були запалені поминальні свічки, благочинний Куликівського округу митрофорний протоієрей Годун П.В. відслужив поминальну панахиду за загиблими в роки голодоморів в Україні. Районна державна адміністрація та районна рада через сільських голів зверталась з проханням до настоятелів православних парафій району відправити поминальні служби за безневинними жертвами голодомору в Україні.
В квітні 2006 року, напередодні сумної дати – 20 річниці Чорнобильської трагедії, райдержадміністрація також зверталась до священнослужителів з проханням відслужити поминальні служби за померлими ліквідаторами аварії на ЧАЕС. Традиційними є панахиди за загиблими в роки Великої Вітчизняної війни, які відправляються в православних храмах та на братських могилах, інших похованнях воєнних років.
В 2006 році в районі розроблений та затверджений план заходів щодо поглиблення співпраці державних органів влади з релігійними організаціями. Цей план передбачає, в межах чинного законодавства, продовження співпраці з релігійними об’єднаннями в сфері доброчинної та милосердницької діяльності, патріотичного і морально-етичного виховання населення. В рамках виконання цього плану та з нагоди Великодня, 25 квітня 2006 року відбулася зустріч голови райдержадміністрації Шпака Олега Анатолійовича, голови районної ради Мельник Валентини Михайлівни зі священнослужителями району. На зустрічі були обговорені шляхи співпраці органів виконавчої влади району та місцевого самоврядування з релігійними об’єднаннями. Зокрема, піднімалося питання про введення в шкільні навчальні програми предмету “Основи християнської моралі”, питання про порядок землекористування релігійними громадами, облаштування нового кладовища в смт.Куликівка, благоустрою сільських кладовищ.
Органи виконавчої влади та місцевого самоврядування, згідно чинного законодавства, сприяють діяльності релігійних громад, що існують на території району. Діє Комісія сприяння додержанню законодавства про свободу совісті та релігійні організації. Її очолює заступник голови райдержадміністрації з гуманітарних, соціальних і політико-правових питань Пустовіт В.Г. В районі ведеться будівництво культових споруд. Продовжується спорудження дзвіниці Свято-Миколаївського храму в с.Салтикова Дівиця. Триває збір дозвільних документів на проектування будівлі православного храму в селі Грабівка.
В районній газеті “Поліська правда” публікуються матеріали, підготовані священнослужителями району. Створені рубрики “Народний календар”, “Духовність”.

Жіночий монастир Преподобного Лаврентія

З 2002 року в с.Вересоч діє жіночий монастир Преподобного Лаврентія УПЦ (МП). Настоятелька монастиря – матушка Нонна (в миру – Мала Ніна Михайлівна). На території монастиря постійно проживають 20 осіб. Основні види діяльності мешканок монастиря – духовна та господарська. Монастир має власне підсобне господарство, землю, корів, коней. Вирощена сільгосппродукція використовується для власного споживання. Благодійною діяльністю монастир не займається.
Монастир облаштований на місці колишньої лікарні, на його території немає культових споруд. Богослужіння відправляються в пристосованій кімнаті. Тому матушкою Нонною порушене питання про будівництво на території монастиря православного храму. На сьогоднішній день визначене місцерозташування будівлі храму, готується проектна документація, проводяться топографічні роботи під майбутнє будівництво.

Протестантські громади

В районі діє три протестантські громади. Дві з них (громади Церкви Християн Віри Євангельської) входять до протестантської релігійної течії п’ятидесятництво. Зареєстрована одна протестантська релігійна громада Адвентистів Сьомого Дня.
Громада Церкви Християн Віри Євангельської діє в селі Салтикова Дівиця (пастор Футрук Олександр Андрійович). Членами громади є 9 осіб (1 член громади вибув з С.Дівиці). Тричі на тиждень проводяться проповіді. Постійна кількість прихожан – близько 20 осіб. В липні 2006 року розпочалися перші уроки недільної школи для дітей. Діяльність недільної школи планують продовжувати і надалі.
В смт.Куликівка існує релігійна громада ЦХВЄ (пастор Кущук Віктор Сергійович), яка діє поза реєстрацією. Громада не зареєстрована через малу кількість прихожан. Щочетверга та щонеділі проводяться проповіді у викупленому та відремонтованому приміщенні.
За сприяння громади ЦХВЄ 15-16 жовтня 2005 року в селищі Куликівка була організована благодійна акція, яка включала в себе медичний огляд населення, релігійні проповіді та виконання пісень на релігійну тематику. Діяв мобільний медичний консультпункт. Був організований безкоштовний медогляд жителів селища українськими та американськими фахівцями з використанням сучасного медичного обладнання. Надавалися ліки тим, хто цього потребує. Мешканці Куликівки з вадами зору , які звернулися за консультацією, безкоштовно отримали окуляри. Всього за консультаціями звернулось більше трьохсот жителів селища. В акції прийняли участь американські місіонери, був присутній Чернігівський епископ Церкви Християн Віри Євангельської Михайло Вікторович Кукса.
В смт.Куликівка діє протестантська релігійна громада Адвентистів Сьомого Дня (пастор Кучерявенко Віталій Володимирович). Ця громада також малочисельна.

Реабілітаційний центр для наркозалежних осіб

В с.Уборки Горбівської сільської ради постійно діє реабілітаційний центр “Порятунок”, заснований Чернігівською благодійною установою “Спасіння”. Керівник центру – Мітус Микола Петрович. Центр діє на засадах колективної власності. В ньому проходять духовну та трудову реабілітацію від 15 до 20 наркозалежних осіб. Постійно в центрі працює 4 чоловіки.

Діяльність Християнської місії “Милосердя і духовне відродження” (м.Чернігів)

На території Куликівського району діють і інші релігійні громади. Налагоджена співпраця між районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (РЦСССДМ) та Християнською місією “Милосердя і духовне відродження” (м.Чернігів). В результаті цієї співпраці утворився молодіжний клуб в смт.Куликівка. В роботі молодіжного клубу були задіяні старшокласники Куликівської школи та учні ПТУ № 30. Перше засідання клубу на тему “Уміння прощати” відбулося 15 березня 2006 р. в Куликівській ЗОШ. Інші засідання відбувалися протягом березня – травня 2006 р. в приміщенні гуртожитку ПТУ. На засіданнях клубу піднімалися теми моралі, духовності, здорового способу життя. Молодіжний клуб продовжить свою роботу з початком нового навчального року.
Спільно зі службою у справах неповнолітніх райдержадміністрації та РЦСССДМ, Християнська місія провела Пасхальне свято для дітей з кризових сімей. Свято відбулося в приміщенні турклубу “Вогнище”.
Християнська місія “Милосердя і духовне відродження” надає також благодійну допомогу, зокрема, допомагає забезпеченню пункту обміну речей при РЦСССДМ одягом і взуттям, що було у вжитку, для розповсюдження в сім’ях, які перебувають в складних життєвих обставинах.

----------------------------------------------------------------

Свято бережуть тисячолітні традиції православ`я жителі району. Кожна сільська громада має православний храм. Більшість церков збодовані в 18-19 ст. Найдавнішою є Троїцька церква в селі Виблі. Є і сучасні церкви, збудовані на кошти громади та спонсорів.
Архістратиго-Михайлівська церква в смт Куликівка
Настоятель Свято-Преображенської та Святого Петра і Павла парафій отець Роман Годун з єпископом Чернігівським і Ніжинським Амвросієм під час богослужіння.
Свято-Миколаївська церква в с.Дівиця
Свято-Георгіївська церква в с.Ковчин
Свято-Миколаївська церква в с.Смолянка

     

       
© КУЛИКІВСЬКА РАЙОННА РАДА, 2014