Головна 
 Районна влада 
 Візитівка району 
 Новини  
 Гуманітарна сфера 
 Відпочинок 
 Довідка 
 Сторінки установ і організацій 
 Сторінка депутатів 
Головна
Пошук
Контакти
Мапа сайту

Новини Куликівки

Пошук по сайту


Авторизація

Запам'ятати мене на цьому комп'ютері
  Забули свій пароль?
  Реєстрація


Головна / news

ПЕРШЕ ЗАСІДАННЯ ОБЛАСНОЇ АСОЦІАЦІЇ «РАДИ ЧЕРНІГІВЩИНИ» ВІДБУЛОСЯ НА КУЛИКІВЩИНІ

Версія для друку Версія для друку

17.02.2016 

17 лютого 2016 року на базі Куликівського району відбулися виїзні збори обласної Асоціації «Ради Чернігівщини. Вели збори голова обласної ради Ігор Вдовенко та заступник голови обласної ради Арсен Дідур.

У засіданні брали участь перший заступник голови обласної державної адміністрації Леонід Сахневич, голова постійної комісії обласної ради з питань розвитку і реформування місцевого самоврядування, децентралізації та європейської інтеграції Ірина Грозенко, депутат обласної ради Віктор Труш, прокурор області Віктор Носенко, директор Департаменту фінансів обласної державної адміністрації Валерій Дудко, начальник управління Державної міграційної служби України в Чернігівській області Ксенія Лук'янець, експерт Офісу реформ Микола Силенко, члени Асоціації «Ради Чернігівщини» - голови районних рад та керівники міст обласного значення краю, представники засобів масової інформації.

Гостей на своїй землі зустрічали голова Куликівської районної ради Наталія Халімон та голова Куликівської районної державної адміністрації Олексій Ракоїд.

Програма порядку денного цього важливого регіонального заходу була приурочена основним аспектам соціального розвитку територіальних громад, темі реформування місцевого самоврядування та децентралізації влади, а заодно - питанням особливостей цьогорічного бюджетного процесу, дотримання вимог міграційного законодавства та прийняттю цілої низки організаційних рішень.

У виступах голови районної ради Халімон Н.М. та голови райдержадміністрації Ракоїда О.М. наголошено, що Куликівський район досить активно долучається до інвестиційних програм та напрацювання проектів соціального розвитку. Окремі сільські ради відмінно співпрацюють із регіональними представництвами ПРООН, Фондом Г. Зайделя, іншими недержавними інвестиційними джерелами, які дають можливість удосконалювати інфраструктуру району. Зокрема, завдяки цим ініціативам освітлюються сільські вулиці енергозберігаючими лампами, а газове опалення переводится на дешевше – альтернативне, в тому числі і на твердопаливні котли тощо. Відмічено, що Куликівщина в числі тих регіонів Чернігівщини, де торік помітно нарощували виробничі і бюджетні показники. Один із яскравих прикладів – завод «Прометей», де виготовляють паливні брикети майже із сміття і мають з цього не лише прибутковий зиск, але й активно наповнюють місцеві скарбниці. Та головне, як наголосили обидва доповідачі, цим та іншим, нехай хоч і скромним, але перспективним успіхам, сприяє тісна співпраця виконавчої та самоврядної влади району.

Звертаючи увагу на сказане, голова обласної ради Ігор Вдовенко у своєму виступі побажав керівникам району подальших успіхів на шляху такої корисної взаємодії і співпраці та закликав членів Асоціації наслідувати їх приклад на благо своїх районів і територіальних громад.

Сьогодні, як наголосив промовець, кожному із обраних народом депутатів та керівників райрад, міст і сіл слід забути про свою політичну приналежність і про будь-який піар, бо треба «засукати рукави» і працювати на громаду, область і державу.

У своєму виступі Ігор Вдовенко також окреслив основні аспекти діяльності органів місцевого самоврядування області та їх спільної взаємодії на шляху впровадження реформ системи самоврядування і децентралізації влади. За його словами, завдяки спільній роботі легше вирішувати нагальні проблеми життєзабезпечення наших громад.

Голова обласної ради у своєму виступі звернув особливу увагу учасників зборів на чіткому виконанні чинного законодавства щодо забезпечення соціального захисту населення, і особливо учасників антитерористичної операції на сході України.

В подальшому ході виїзних зборів їх учасники провели вибори правління Асоціації «Ради Чернігівщини», очільником якого одноголосно обрали голову обласної ради Ігоря Вдовенка. Далі вони розглянули питання «Про обрання ревізійної комісії Асоціації», на чолі якої «поставили» голову Ніжинської районної ради Олега Бузуна. А за тим головні самоврядівці Придесення розглянули питання «Про встановлення розміру річного внеску членів Асоціації за 2016 рік» і, як результат, зважаючи на інфляційні процеси в державі, за ініціативи більшості, його грошовий обсяг подвоїли.

На виїзних зборах Асоціації «Ради Чернігівщини» також було заслухано інформаційне повідомлення «Про основні аспекти реформування місцевого самоврядування та адміністративно-територіального устрою в Україні», з яким виступив експерт Офісу реформ Микола Силенко.

Далі, згідно з порядком денним слово було надано директору Департаменту фінансів обласної державної адміністрації Валерію Дудку, який проінформував зібрання «Про особливості виконання місцевих бюджетів та міжбюджетні відносини в 2016 році».

Про передачу відповідно до чинного законодавства повноважень у сфері реєстрації місця проживання фізичних осіб виконавчим органам місцевих рад розповіла начальник управління Державної міграційної служби України в Чернігівській області Ксенія Лук'янець.

А завершилися виїзні збори Асоціації «Ради Чернігівщини» практичною частиною, яка відбулася на базі Горбівської сільської територіальної громади.

І тут, дійсно, було чому повчитися, адже місцева територіальна громада, завдяки спільно обраному сільському голові, Оксані Трикашній, постійно досягає успіхів у соціально-інфраструктурному розвитку. А це – не лише перемога в обласному конкурсі на кращу сільську раду, але й рекорди у міжнародних проектах, де Горбівська громада креативно завойовує нормальні фінансові гранти для свого соціального розвитку.

Найголовнішим підсумком виїзного засідання обласної Асоціації «Ради Чернігівщини» в Куликівському районі є те, що всі її члени не лише взяли на озброєння побачений у районі досвід, але й напрацювали відповідні напрямки спільної діяльності щодо подальшого реформування влади та успішного розвитку Чернігівщини.

Повернення до списку новин

 Дайджест Міністерства охорони здоров'я

       
© КУЛИКІВСЬКА РАЙОННА РАДА, 2014