Головна 
 Районна влада 
 Візитівка району 
 Новини  
 Гуманітарна сфера 
 Відпочинок 
 Довідка 
 Сторінки установ і організацій 
Головна
Пошук
Контакти
Мапа сайту

Новини Куликівки

Пошук по сайту


Авторизація

Запам'ятати мене на цьому комп'ютері
  Забули свій пароль?
  Реєстрація


Головна / news

«Збереження життя і здоров’я працюючих – обов’язок кожного»

Версія для друку Версія для друку

29.09.2016 11:36:00 

Головна мета у галузі охорони праці — підвищення рівня охорони праці, а також запобігання нещасним випадкам і травматизму, спричиненими виробничою діяльністю або пов'язаними з нею чинниками.

Рівень травматизму і професійної захворюваності прямо пов'язаний з умовами праці на виробництві.

Факторами, які призводять до виробничого травматизму є: порушення виробничої і трудової дисципліни, вимог безпеки праці під час експлуатації обладнання, устаткування, механізмів, допуск до роботи без навчання та перевірки знань з охорони праці, відсутність або недосконалість системи управління охороною праці, незадовільна організація виробництва, низький рівень відповідальності за безпеку праці, як керівництва підприємств, так і працюючих. Іншими словами, виробничий травматизм є наслідком недоліків і упущень у роботі керівників підприємств та фахівців із охорони праці.

Найголовнішим завданням Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України вважається не відшкодування шкоди від нещасного випадку, як випливає з назви Закону, а завдання щодо вжиття профілактичних заходів, спрямованих на запобігання нещасним випадкам та профзахворюванням на виробництві.

В умовах дії мораторію на проведення перевірок стану охорони праці підприємств працівники відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м.Ніжині підвищують ефективність інших напрямів профілактичної роботи.

Так головний спеціаліст в Куликівському районі відділення виконавчої дирекції Фонду на протязі року активно брав участь у нарадах, семінарах, «круглих столах», у роботі комісій з питань охорони праці та комісій з перевірки знань з питань охорони праці працівників, проводив інформаційно-роз'яснювальну роботу з питань профілактики виробничого травматизму. Це дало можливість покращити знання працівників з питань охорони праці, у черговий раз наголосити на необхідності дотримання нормативних вимог з охорони праці і таким чином, зменшити кількість нещасних випадків на виробництві в районі (за вісім місяців 2016 року не зареєстровано жодного нещасного випадку пов’язаного з виробництвом. В минулому році за аналогічний період було 2 випадки). Всього ж за останні 5 років в Куликівському районі зареєстровано 18 нещасних випадків пов’язаних з виробництвом, 5 потерпілих отримали різні групи інвалідності. Двоє людей загинуло.

В останні роки почала проявлятись тенденція щодо збільшення кількості випадків природної смерті працівників підприємств, установ, організацій. Обумовлене це недостатнім рівнем медичного обслуговування, неякісним проведенням медичних оглядів, а також безвідповідальним ставленням громадян до стану свого здоров'я.

Не є винятком і наш район, в цьому році нажаль уже зареєстровано два випадки природної смерті працівників на підприємстві із-за незадовільного стану їхнього здоров’я. В сирному цеху с. Салтикова Дівиця під час обідньої перерви в побутовому приміщенні сировару стало раптово зле і вона померла. За висновками лікарів. смерть останньої мала природне походження та настала внаслідок раптового захворювання померлої (хвороба серця). Другий випадок смерті сторожа ПрАТ "Куликівське молоко" стався на майданчику для стоянки автомобілів. Причиною смерті стало різке загострення хвороби серця покійного, якою він тривалий час хворів.

З огляду на цю сумну статистику хотілось би звернутись до всіх робітників — відповідально ставитися до власного життя та здоров'я, вчасно проходити профілактичні медогляди, і в жодному разі не зволікати при перших ознаках захворювань. А роботодавцям — слід нагадати їх обов'язки щодо медичних оглядів найманих працівників.

Відповідно до ст. 17 Закону України «Про охорону праці» роботодавець зобов'язаний забезпечити фінансування та проведення медичних оглядів своїх працівників. Працівника, який ухиляється від проходження обов'язкового медичного огляду, роботодавець вправі в установленому законом порядку притягнути до дисциплінарної відповідальності, а також зобов'язаний відсторонити його від роботи без збереження заробітної плати. Також на вимогу працівника роботодавець зобов'язаний за рахунок своїх коштів направити його на проходження медичного огляду.

Безперечно, питання охорони праці багатогранне, складне і досить відповідальне. Адже за ним – життя і здоров’я людей, які своєю працею створюють для держави, нації матеріальні блага.

Абсолютної безпеки в житті людини не існує. Тому не розумно було б стверджувати повне виключення виробничого травматизму. Але ставити питання про вжиття заходів щодо зведення до мінімуму впливу об’єктивно існуючих виробничих небезпек є правомірним.
Ю.Антоненко – головний спеціаліст в Куликівському районі ВВДФССНВнВ ПЗУ в м.Ніжині


Повернення до списку новин

 

       
© КУЛИКІВСЬКА РАЙОННА РАДА, 2014