Головна 
 Районна влада 
 Візитівка району 
 Новини  
 Гуманітарна сфера 
 Відпочинок 
 Довідка 
Головна
Пошук
Контакти
Мапа сайту

БАКЛАНОВО-МУРАВІЙСЬКА сільська рада
Голова сільської ради
Історична довідка
Видатні земляки
Декларація

Пошук по сайту


Авторизація

Запам'ятати мене на цьому комп'ютері
  Забули свій пароль?
  Реєстрація


Головна / Районна влада / Сільради / БАКЛАНОВО-МУРАВІЙСЬКА сільська рада

Історія села Бакланова Муравійка

Версія для друку Версія для друку

На рівній Поліській місцевості вздовж старої річки Либідь серед буйно квітучих садів знаходиться мальовниче село Бакланова Мура війка.
Село Бакланова Мура війка, за даними обласного архіву, засноване у ХІІ столітті. Першими жителями на узліссі був козак Баклан з Басанії, нанішньої Нової Басанії.
На узліссі біля річки Либідь було дуже багато мурашиних бугрів (Мурав’їв) від цього і пішла назва села.
В ХVII – XIX ст.. основне село (селянські двори) були розміщені в низинній частині села – Натуровці. Церква і дім попа були розміщені з лівого боку річки на підвищенні, а за 600 м від церкви був маєток пана Пустоти (пізніше став власністю пана Яновського). В наш час на цьому місці розміщена Б.Муравійська ЗОШ І-ІІ ступенів.
Перша школа в селі почала будуватись в 1882-1885 р. Першою вчителькою в селі була Лідія Василівна Волкова із міщан (прогресивно настроєна, вела багато бесід із селянами). За 10 років її праці її часто заарештовували за роздачу забороненої літератури («Кобзар»).
Також, В Б.Муравійці було побудовано церкву (1865), створено артіль «Раджиття» в 1924 р. і СОЗ «Незаможник», які були об’єднані в 1930 р. в сільськогосподарську артіль.
Під час Великої Вітчизняної війни жителі села брали активну участь в боротьбі проти фашистів. Відзначилися Мельник І.П., Коваль О.М., Кирик В.К., Самсоненко Г.Т.
В повоєнні часи 1946-1962 роках в селі збудовано електростанцію, зерносховище, тваринницькі приміщення, пилораму, контору колгоспу, майстерню та ін. Лобудовано школу, розпочато будівництво лікарні, з’явились нові магазини.
Прикро, що сьогодення села Бакланова Муравіфйка має багато проблем. Але, незважаючи на це, жителі села пишаються тим, що на території дії сільська школа, будинок культури, відкриті нові магазини, фельдшерсько-акушерський пункт, побудована нова церква. В селі проводяться різні заходи щодо благоустрою, насаджено парк відпочинку, ведеться озеленення.

       
© КУЛИКІВСЬКА РАЙОННА РАДА, 2014-2021          

Радио онлайн