Головна 
 Районна влада 
 Візитівка району 
 Новини  
 Гуманітарна сфера 
 Відпочинок 
 Довідка 
 Сторінки установ і організацій 
Головна
Пошук
Контакти
Мапа сайту

табір "Деснянка"
турклуб "Вогнище"
Інформація про бази

Пошук по сайту


Авторизація

Запам'ятати мене на цьому комп'ютері
  Забули свій пароль?
  Реєстрація


Головна / Відпочинок

Куликівський турклуб "Вогнище"

Версія для друку Версія для друку

На Поліссі, у невеличкому селищі Куликівка, більше 37 років палає туристичний клуб "Вогнище".
Загальний кілометраж наших подорожей сягнув довжини 6 земних екваторів.

Основним напрямком роботи клубу є туристичні подорожі. Щорічно, традиційно, на плотах, велосипедах, пішки, на байдарках проходять туристськими стежками по мальовничих, незвіданих, чарівних місцях неньки-України юні мандрівники.

Щоб детальніше ознайомитися з турклубом та переглянути фотографії натисніть тут...

27 вересня - Всесвітній день туризму

40 туристичних сезонів «Вогнища»

Минуло 40 років відтоді, як влітку 1968 р. вчитель Куликівської школи І.М.Клейнер організував групу і здійснив перший туристичний похід на велосипедах. Так народився відомий в районі, області і Україні турклуб «Вогнище». Сказано без перебільшень. Кількість здійснених клубом походів давно перейшла півтисячний рубіж, а загальний кілометраж турпоходів сягнув відстані 7 земних екваторів. Освоєно велосипедний туризм, водний на байдарках і плотах, гірсько-пішохідний. Численним нагородам турклубу – районним, обласним, Всеукраїнським – немає ліку. Багатюща історія клубу – на стендах, в альбомах-звітах за походи, у маршрутних книжках, у відео-сюжетах. Дух, традиції, започатковані 40 років тому І.М.Клейнером – Людиною з великої літери, педагогом, поетом, музикантом, композитором, художником, колекціонером, кінооператором, про яку згадують і будуть згадувати з великою шаною, продовжують жити. На них виховані вже три покоління куликівців.

На сьогоднішній день Вогнище» налічує понад 300 туристів. Крім учнів та жителів Куликівки, у його роботі беруть участь учні всіх шкіл району. У походи вирушають гуртківці і дорослі члени турклубу - студенти, робітники, інтелігенція з різних куточків України, колишні вихованці Куликівської школи.

І не тільки вони, а всі ті, для кого дороги пахнуть не пилом і мазутом, а романтикою мандрів і незвіданою красою.

Саме походи здружують дітей, навчають виживати в досить екстремальних умовах. У тісному гурті, де панує взаєморозуміння і підтримка, формується особистість, падає в благодатний грунт насіння громадянського і національного виховання.

Члени турклубу, члени групи «Пошук» заповнюють невідомі сторінки історії рідного краю, переслідуючи одну мету, щоб пам`ять минулих років не згасла в душах прийдешніх поколінь.

Туризм - це походи, змагання з техніки пішохідного туризму і спортивного орієнтування.

Туризм - це екологічні, археологічні, геологічні експедиції.

Туризм - це виховання молодого покоління фізично міцним і загартованим, закоханим у рідний край, обізнаним з його минувшиною і сьогоденням, його традиціями та культурою, залучення молоді до здорового способу життя, профілактика шкідливих звичок. Поєднують активний відпочинок і захоплюючі подорожі члени районного осередку «Екологічна варта» в мальовничому куточку України, на березі Чорного моря біля Севастополя, в навчально-тренінговому екологічному таборі.

Нинішній туристський сезон вписав у літопис турклубу пішохідний похід по Придесенню, чотири водні походи на байдарках, оздоровчі поїздки на Чорне та Азовське моря і в навчально-тренінговий табір, походи вихідного дня та екскурсійні поїздки.

Завершився 40-й туристський сезон «Вогнища» екскурсійною поїздкою у Верховину (Карпати) та гірсько-пішохідним походом у Карпати. Гірськими стежками по хребту Чорногора пройдено 93 км. Турклубівці підкорили вершини Піп-Іван, Близниці, Дземброню, Говерлу.

Для багатьох дітей і підлітків турклуб став місцем вибору життєвого шляху, місцем порятунку від самотності і байдужості дорослих. Пізнати таємниці природи, відчути свої здібності при дослідженні багатств рідного краю під час походів допомагають туристам керівники походів, експедицій, екскурсій - О.В.Дорохова, Ю.М.Федоренко, М.О.Чава, О.В.Кузьменко, Н.М. Дзюба, С.А.Чава, М.І. Марусик, О.І.Дорохов, Н.В.Литв`якова, А.І. Іванюк, В.В.Ковчун, О.В. Крепостна, О.В.Шимко.

Людно в турклубі в передсвяткові дні. Тут зібрались молоді педагоги з шкіл району та ЦПО, ентузіасти туристської справи, щоб підготуватись до поїздки на обласні змагання з техніки пішохідного туризму серед педпрацівників області, присвячені Всесвітньому дню туризму.

       
© КУЛИКІВСЬКА РАЙОННА РАДА, 2014